10 лютого в “Голосі України” №26/2017 опубліковано Закон від 17.01.2017 р. №1817-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”. Як зазначено в тексті Закону, він набере чинності  через 4 місяці з дня його опублікування. Тобто з 10 червня 2017 року.

Законом, зокрема, скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва. Оцінювати об’єкт будуть тільки за класами наслідків (відповідальності).

Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд (далі – клас наслідків) – це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно або періодично перебуватимуть на об’єкті або які знаходитимуться зовні такого об’єкта, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта.

Клас наслідків визначатиметься відповідно до вимог будівельних норм, стандартів, нормативних документів і правил, затверджених згідно із законодавством, для кожного об’єкта – будинку, будівлі, споруди будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови).

Усі об’єкти поділятимуться за такими класами наслідків (відповідальності):

  • незначні наслідки – СС1;
  • середні наслідки – СС2;
  • значні наслідки – СС3.

Віднесення об’єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюватиметься проектною організацією за погодженням із замовником будівництва.

Правильність визначення класу наслідків (відповідальності) перевірятиметься під час проведення експертизи проектів, якщо здійснення такої експертизи є обов’язковим відповідно до закону.

З 10 червня 2017 року об’єкти будівництва:

  • I та II категорій складності належать відповідно до об’єктів з незначними (СС1) наслідками;
  • III та IV категорій складності належать відповідно до об’єктів з середніми (СС2) наслідками;
  • V категорії складності належать відповідно до об’єктів із значними (СС3) наслідками.

При проведенні будь-яких будівельних робіт, зміну конструктивних або архітектурних особливостей будівлі і навіть при простій переплануванні квартири потрібне узгодження проектів з відповідними державними структурами.

Якщо мова йде про приватному володінні і у вас є вільний час, ви можете самостійно здійснити узгодження проектів в бюро технічної інвентаризації (БТІ). У деяких випадках, можливо, знадобляться дозволи інших органів нагляду.

Якщо погодження проектів необхідно комерційної організації або у вас просто недостатньо часу для того, щоб ходити по інстанціях, узгодження проектів краще доручити спеціалізованим фірмам, які зараз є в будь-якому місті. Компанії, що беруть на себе роботу з узгодження проектів, відповідають за весь процес і гарантують в строк передачу замовнику всіх необхідних документів, а також інших актів і висновків, необхідних для узгодження.

Перелік послуг, що надаються у сфері узгодження проектів поширюється (але не обмежується ними) на наступні види робіт:

  • нове будівництво і перепланування житлових і нежитлових приміщень (у тому числі здійснена раніше);
  • переклад житлового приміщення в нежитловий фонд;
  • проекти по зміні фасадів та реконструкції будівель, зміни інженерних мереж і комунікацій;
  • роботи, що проводяться на прилеглих до спорудження територіях і т.д.

 

Ціни на послуги за погодженням варіюються залежно від складності завдання, термінів та кількості оформлюваних документів. Розцінки обговорюються індивідуально з кожним клієнтом.